XI Одеська літня школа “Контроль над озброєнням та нерозповсюдження: світові та регіональні тенденції 2021”

З 25 по 29 серпня за підтримки Державного департаменту США, Шведської агенції радіаційної безпеки та Стокгольмського інституту дослідження міжнародного миру (SIPRI) на базі Одеського центру з питань нерозповсюдження пройшла ХІ міжнародна літня школа “Контроль над озброєнням та нерозповсюдження: світові та регіональні тенденції 2021”.

Протягом п’яти днів учасники мали змогу прослухати лекції від провідних експертів у сфері глобальної безпеки та ядерного нерозповсюдження, взяти участь у дискусіях на актуальні теми, а також представити власні проєкти та дослідження.

Школа проходила у гібридному онлайн- та оффлайн-форматі одночасно, завдяки чому до процесу змогли долучитись учасники та експерти з інших країн, які не змогли бути присутніми в Одесі через COVID-обмеження. Участь у цьогорічному круглому столі взяли студенти, наукові працівники, активісти громадських організацій, аналітики та практики з більш ніж десяти країн.

Літня школа стала не тільки чудовим місцем для обміну знаннями, але й джерелом натхнення для молодих дослідників та студентів. Кожен з них отримав змогу не лише обмінятися досвідом з визнаними експертами у сферах, що вони вивчають, а й плідно попрацювати в умовах нетворкінгу.

“Одеська літня школа має проводитись кожного року. Це найкраща можливість зустріти експертне товариство з усього світу, пов’язане з вивченням ядерного нерозповсюдження. Чудова суміш лекцій та нетворкінгу залишають найбільш унікальний досвід, а до того ж це все проходить у прекрасному місті Одеса” – Войцех Якобік - учасник з Польщі.

“Літня школа стала для мене справді унікальним досвідом. Мені здається вкрай важливим проводити подібні заходи не лише для тих, хто вже працює в сфері ядерної безпеки, але й для студентів. Особисто для мене ці кілька днів стали джерелом мотивації для поглиблення власних знань та продовження розвитку у цій галузі”” – Катерина Александрова - учасниця з України.

“Літня школа в Одесі – це якісна освіта як з боку знань, досвіду та вдосконалення власної роботи, так і з боку зустрічей. Справді, різноманітні теми зі сфери ядерного нерозповсюдження, які ми обговорювали з експертами, дозволили мені краще розуміти матеріал, оновити свою точку зору та розвинути моє критичне мислення. Зрештою, це незвичайний особистий досвід: ці п’ять напружених днів дозволили мені встановити тісні дружні зв’язки з учасниками! ” – Кіліан Ру – учасник із Франції.