Ядерна політика Росії: Публікації

Роль Росії в український кризі 2014 року: аналіз і перспективи стримування

Поліна Сіновець

У статті аналізується участь Російської Федерації в українській кризі 2014 року, а також вплив останньої на практику ядерного стримування. Зокрема, основну увагу приділено аналізу раціональності / передбачуваності російського лідера, а також його мотивації щодо України. Дане дослідження здійснюється на основі окремих елементів теорії стримування, що дозволяє глибше проаналізувати зазначені моменти і здійснити прогноз можливостей, а також запропонувати рекомендації щодо майбутніх дій України.

Читати повний текст російською мовою.

Від Сталіна до Путіна: стратегічна культура Росії в ХХІ столітті, її безперервність та зміна

Поліна Сіновець (англійською)

Останні два роки привернули увагу всього світу до Росії. Анексія Криму, гібридна війна в Східній Україні, і, нарешті, несподіване втручання в Сирії - всі ці дії повертають нас до питання про розуміння російської мотивації належним чином. Як правило, вона включає в себе всі інтерпретації російської стратегічної культури, яка базується на дослідженнях і аналізі різних факторів: від літератури та історії до релігії і політичного характеру російської держави. Значні спроби зрозуміти стратегічну культуру Москви були зроблені американськими експертами під час холодної війни; тому в статті аналізуються основні підвалини російської стратегічної культури, її послідовність та зміни в порівнянні з радянським періодом, а також основні реакції Москви на те, що вона вважає загрозою.

Завантажити

Роль ядерної зброї у світогляді Росії: політичні наслідки

Поліна Сіновець

Ядерна зброя займає особливе місце в політиці Росії. Більш того, вона стала частиною російської стратегічної культури, сформованої навколо ідеї сильної військової держави. В цій статті автор доводить, що протягом усієї російської історії - від Російської імперії до Росії сьогодні - військова міць була ключовим інституційним фундаментом російської державності. Метою статті є аналіз зв'язку між російським ядерним світоглядом і державною політикою Росії протягом двадцяти п'яти років з моменту закінчення "холодної війни".

Download

Російська воєнна доктрина 2014 та після неї: сприйняття загроз, можливості та амбіції

Поліна Сіновець та Беттіна Ренц (англійською)

У статті детально вивчається нова воєнна доктрина Росії. Автори стверджують, що цей документ істотно не відрізняється від своїх попередніх версій: основною темою є суперництво із Заходом. Найбільш важливою є те, що доктрина має дві аудиторії: внутрішню і зовнішню. Також аналізуються різні шляхи роз'яснення мотивів російської зовнішньої і безпекової політики, що використовуються для цих двох цільових груп.

Завантажити

Роль России в украинском кризисе 2014 года: анализ и перспективы сдерживания

Полина Синовец (російською)

В статье анализируется участие Российской Федерации в украинском кризисе 2014 года, а также влияние последнего на практику ядерного сдерживания. В частности, основное внимание уделено анализу рациональности/ предсказуемости российского лидера, а также его мотивации относительно Украины. Данное исследование осуществляется на основе отдельных элементов теории сдерживания, что позволяет глубже проанализировать указанные моменты и осуществить прогноз возможностей, а также предложить рекомендации относительно будущих действий Украины.

Завантажити

Україна та її сусіди. Як боротися з агресивною Росією

Поліна Сіновець, Катерина Бекер, Хайді Райзінгер, Брук Сміт Віндзор (англійською)

У даній доповіді узагальнені основні питання і висновки дискусії, зрозуміло, що без розкриття кожної частини інтенсивної, а іноді і відвертої дискусії у всій її повноті. Висновки ціх авторів не обов'язково відображають консенсус серед учасників круглого столу. Торік був вирішальним для Росії. Вона приймала зимові Олімпійські ігри, анексувати Крим практично відразу після цього і безпосередньо втручалася в подіїї Східної України. Доброзичливий Олімпійський ведмедик швидко перетворився на дикого грізлі. Незважаючи на санкції і падіння цін на нафту, Росія продовжує загострювати конфлікт в Україні, який розпочався з вторгнення Росії в Криму. Чому і як? Деякі відповіді наведені у доповіді. Проблеми, з якими стикаються Україна та Захід в пошуках відповідної відповіді також вивчені. Додатково розглядаються перспективи кілька інших сусідів Росії.

Завантажити