Проекти

Проект «Ядерна історія України»

Основна інформація: проект розпочався у 2014 р. в Одеському Центрі з питань нерозповсюдження Одеського національного університету імені І.І.Мечникова. на данний момент головним спонсором є Шведська агенція радіаційної безпеки.

Суть проекту: забезпечення зацікавлених сторін (наукової спільноти та політиків) компетентним аналізом ключових питань ядерної історії України, яка обумовила сучасну політичну та соціальну ситуацію, пов’язану з ядерними аспектами. Триваючі дебати з приводу «за» і «проти» рішення України щодо її ядерного статусу залишаються гостро актуальною проблемою. Тому вкрай важливо розкрити історичні передумови виникнення цих дебатів.

Детальніше...

Проект: Одеська Літня школа з питань нерозповсюдження

Шведська Агенція радіаційної безпеки є однією з провідних структур, що активно підтримує освітні та навчальні заходи в сфері нерозповсюдження та ядерної безпеки. Починаючи з 2009 року Інститут соціальних наук Одеського національного університету імені І.І. Мечникова спільно зі Шведською Агенцією радіаційної безпеки проводять міжнародні літні школи з питань нерозповсюдження, ядерної безпеки та захищеності.

Метою школи є вдосконалення знань з нерозповсюдження, розвиток аналітичних та дослідницьких навичок, встановлення контактів між учасниками та регіонами. Це сприятиме створенню спільноти з нерозповсюдження, що складатиметься з нового покоління фахівців в галузі нерозповсюдження. За ці роки було проведено шість літніх шкіл, участь в яких приймали понад ста студентів, молодих науковців та експертів з Грузії, Молдови, Польщі, Росії та України.

Детальніше...