І Одеська міжнародна зимова школа „Європейська безпека 2021: виклики для контролю над озброєнням та нерозповсюдження ядерної зброї”

11-13 лютого 2021 року OdCNP проводитиме I Одеську міжнародну зимову школу „Європейська безпека 2021: виклики для контролю над озброєнням та нерозповсюдження ядерної зброї” в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова за підтримки Шведської агенції з радіаційної безпеки.

winterschool2021

Трансформація світового ядерного порядку призвела до кардинальних змін у стратегічній стабільності. З одного боку, контроль над ядерною зброєю вступив у фазу кризи, особливо після розпаду Договору РСМД та критичного стану Договору про відкрите небо. Ситуація в Європі істотно погіршується послабленням архітектури безпеки: занепадом Договору про ЗЗСЄ, політичними конфліктами, неефективністю системи заходів щодо зміцнення довіри. У цьому середовищі Європа, яка раніше була частиною стратегічної структури стабільності, опиняється на роздоріжжі: продовжувати слідувати за інерцією протистояння США та Росії або висувати власні ініціативи щодо контролю над озброєнням.

Мета зимової школи - представити підходи європейських держав до найважливіших питань безпеки, таких як: крах контролю над озброєнням, ситуація навколо ядерних програм Ірану та Північної Кореї, трансатлантичні відносини, а також відносини з Росією.

Зимова школа складається з поєднання лекцій провідних міжнародних експертів та групових дискусій.

Запрошені учасники з європейських країн: студенти університетів, журналісти, молоді спеціалісти з питань нерозповсюдження та ядерної промисловості з державних установ, державних органів влади та дослідницьких інститутів.

Завантажити програму І Одеської зимової школи