II Міжнародна Зимова Школа «Контроль над озброєннями та Нерозповсюдження: від простого до складного»

Нещодавно завершилася головна подія зими 2022 року для Одеського Центру з питань нерозповсюдження – ІІ Міжнародна Зимова Школа «Контроль над озброєннями та Нерозповсюдження: від простого до складного». Захід відбувся протягом трьох напрочуд насичених днів з 17 по 19 лютого за підтримки Шведської агенції радіаційної безпеки та Державного Департаменту США.

Цього року до участі у Зимовій Школі долучилися молоді дослідники та студенти з багатьох Країн Європи та США. Не зважаючи на змішаний формат, у якому захід відбувся цього року, учасники офлайн та у Zoom однаково активно брали участь у обговореннях та симуляційній грі.

Лектори зосереджувалися на тому, щоб представити учасникам основні концепції глобальної безпеки, тож теми лекцій стосувалися основних понять (Ядерна зброя, Ракети, Ядерне стримування та Контроль над озброєннями); важливих документів (ДНЯЗ, Договір про заборону ядерної зброї); ядерної політики та програм різних країн (США, КНР, Великобританії, Франції, Ірану, Росії, а також NATO); торкнулися також теми ядерної безпеки, зокрема в Україні.

Завершальний день Школи майже повністю був присвячений симуляційній грі, в рамках якої учасники спробували відчути себе у ролі представників різних країн в ООН, провести перемовини, дійти згоди у питанні Заборони ядерної зброї та закріпити результати своєї роботи у відповідній резолюції. Учасники проявили свої знання та артистизм, прекрасно вживаючись у свої ролі. Кожен з них отримав неоціненний досвід та купу емоцій, якими вони поділилися нижче:

Мухаммед Алі Алкіс, аспірант в Університеті Хаджеттепе, Туреччина

«Одеська Зимова Школа 2022 була чудовим досвідом. Теми були добре підібрані, а лектори – справжні професіонали. Більш важливо, ядерні політики країн P5 були пояснені лекторами з відповідних країн. Таким чином, Школа – це один з рідкісних центрів, де в тебе є можливість вивчати ядерну політики з допомогою китайських, російських, американських, британських та французьких експертів в одному місці. Також, симуляційна гра була фантастичною. Хоча я й приєднувався онлайн, відчувалося, ніби я був там, тому що OdCNP створив таку жваву атмосферу для нас. Не можу дочекатися Літньої Школи 2022!»

Емма Вісентін, магістр досліджень міжнародної безпеки, Італія

«Я відвідую Одеську Міжнародну Зимову Школу з Нерозповсюдження та Контролю над озброєннями другий рік і я впевнена, що не останній. Школа була прекрасним досвідом обидва рази та вона продовжує ставати краще. Я була вражена всеосяжністю лекцій, які дозволили глибоко зануритись в тему, а також просвітили у проблемах контролю над озброєннями, роззброєння та ядерного розповсюдження. Я особливо ціную те, як Зимова Школа зосереджується на створенні середовища для того, щоб зібрати шматочки пазлу та зрештою дати студентам необхідні інструменти для оформлення їхнього розуміння сучасних та майбутніх викликів для глобальної безпеки. Більш того, лектори були першокласними, включаючи декілька добре відомих експертів у своїй сфері. Я справді насолоджувалася відвідуванням цих уроків, оскільки разом з блискучою програмою, вони дали мені шанс встановити контакт та об’єднатися з групою молодих студентів із схожим мисленням та професіоналів, зацікавлених у тих самих темах. Насамкінець, втішним та найцікавішим доповненням було введення в симуляційну гру зустрічі Генеральної Асамблеї ООН для перемовин щодо резолюції за Договором про заборону Ядерної зброї. Було насолодою «забруднити руки» та з перших рук дізнатися, як проходять перемовини. Загалом, бути серед учасників Одеської Зимової Школи було привілеєм і я сподіваюся мати змогу особисто бути присутньою влітку!»

Ілля Снігур, студент першого курсу в Одеському Національному університеті імені І. І. Мечникова, Україна

«Хочу подякувати всім організаторам та учасникам ІІ Odessa Winter School "Arms Control and Nonproliferation: from Basic to Advanced", яка проходила в Одеському університеті імені І.І. Мечникова за чудову можливість отримати нові знання, поспілкуватися з висококваліфікованими спеціалістами та з професіоналами своєї справи. Для мене це величезна мотивація до поглибленого навчання та постійного вдосконалення своїх знань. З нетерпінням чекаю наступних семінарів від Одеського центру з питань нерозповсюдження!»