Презентація книги Нейтона Джонса "Таємна історія ядерних навчань НАТО, які наблизили світ до ядерної війни в 1983 р."

Нейт Джонс, директор Проекту законодавчого акту про свободу інформації Архіву Національної Безпеки США при Університеті Джорджа Вашингтона і науковий співробітник Одеського центру з нерозповсюдження в рамках Міжнародного проекту з ядерної історії, презентував свою книгу "Таємна історія ядерних навчань НАТО, які наблизили світ до ядерної війни в 1983 р." в приміщенні OdCNP.

Розсекречені документи показують, що в листопаді 1983 року радянські ядерні сили пішли на «безпрецедентну» бойову готовність у відповідь на реалістичні ядерні навчання НАТО під назвою Able Archer 83. Після запуску операції RYaN для пильного контролювання ядерної діяльності НАТО, радянські спецслужби в Західній Європі отримали термінову телеграму, яка містила звітність про тривожну активність на американських базах. У відповідь Радянський Союз почав готувати свої ядерні сили для протидії західній ядерній атаці.

Напруженість знизилася після того, як офіцер ВПС США Леонард Перрутс вирішив не нагнітати положення сил НАТО перед обличчям радянської тривоги. Але результати вплинули на «холодну війну» і американсько-радянські відносини. Згідно з розсекреченими документами, президент Рейган описав події, як «дійсно страшно», і вони вплинули на його подальше зближення з Радянським Союзом.