Дмитро Чумак про ядерну історію та атомну енергетику України

Науковий консультант Одеського центру з проблем нерозповсюдження Чумак Дмитро до 31-ї річниці аварії на ЧАЕС розповів на телеканалі "Глас" про деякі етапи ядерної історії України, які зумовили становлення атомної галузі в незалежній Україні.

Зокрема, він зазначив, що ситуація в атомній галузі незалежної України з початку 1990-х років була критичною: постчорнобильський синдром, активні антиядерні рухи, складна фінансово-економічна ситуація після розпаду СРСР, відсутність внутрішньої структури управління атомною галуззю. Крім того, це все супроводжувалося невизначеністю державної позиції щодо подальшого розвитку самої галузі, що негативно впливало на визначення необхідних підходів ефективного вирішення проблем того часу. Україні вдалося пройти цей складний шлях, і наразі атомна енергетика є ключової опорою національної енергетичної безпеки.

Також він наголосив на важливості слідування найвищим міжнародним стандартам ядерної та радіаційної безпеки, як ключових компонентів стабільної роботи галузі. Крім того, Дмитро відмітив і необхідність реінтеграції зони відчудження ЧАЕС та її подальше застосування для проведення науково-практичних досліджень, а також для розвитку відновлювальної енергетики.

Більше ви зможете почути в записі.