Дмитро Чумак і Валерія Гергієва взяли участь у семінарі з Внутрішніх загроз та культури у сфері ядерної безпеки у Києві

З 21 по 25 листопада 2016 року науковий консультант та молодший науковий співробітник Одеського центру з питань нерозповсюдження Дмитро Чумак та Валерія Гергієва відвідали практичний семінар з Внутрішніх загроз та культури у сфері ядерної безпеки у Києві, організований Лондонським Королівським коледжем.

На семінарі були лектори з Центру наукових досліджень у сфері фізичної безпеки, Лондонський Королівський коледж: Д-р Крістофер Хоббс–спів-директор Центру; Д-р Хассан Ельбахтімі; Альберто Муті – координатор проектів Центру; Лука Лентіні – координатор проектів і науковий співробітник Центру. Також на семінар був д-р Сукеш Агара – Директор Комплексу з ядерної безпеки та директор лабораторії з гарантій, Програма Ядерної інженерії Університету штату Массачусетс Лоуелл (США).

Під час заходу учасники поглибили свої знання в теоретичних аспектах щодо питань фізичної безпеки та культури на прикладі документів МАГАТЕ. Семінар був побудований на різноманітних кейс методах та практичних завданнях. Усі практичні завдання завершувалися презентацією групи експертів. Наприклад, під час одного з завдань, був представлений детальний план АЕС і завдання було уявити себе на місці правопорушника з метою крадіжки ядерного матеріалу. В результаті були виявлені слабкі місця охорони АЕС і здійснено ряд уявних крадіжок.

Також метою семінару було вивчення педагогічних аспектів викладення курсу з Ядерної фізичної безпеки та культури. Були представлені плани викладання курсу, різноманітні методи підходів до викладання.

По завершенню семінару Дмитро Чумак та Валерія Гергієва отримали сертифікати, що підтверджують успішне проходження курсу.