Засідання студентського Семінару з глобальної безпеки та нерозповсюдження

10 вересня 2015 р. в Одеському центрі з питань нерозповсюдження відбулося чергове засідання студентського Семінару з глобальної безпеки та нерозповсюдження. Дане засідання було присвячене обговоренню наступної теми: «Чи можливий без’ядерний світ: погляди експертів».

У семінарі взяли участь наступні експерти та молоді дослідники: доц. Поліна Сіновець, керівник Одеського центру з питань нерозповсюдження, Володимир Дунєв, відповідальний координатор Семінару з глобальної безпеки та нерозповсюдження, Олександр Чебан, науковий співробітник Одеського центру з питань нерозповсюдження, Валерія Лозова, стажер Одеського центру з питань нерозповсюдження та аспірант кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету (ОНУ), Тетяна Мельник, аспірант кафедри міжнародних відносин (ОНУ). Семінар також відвідали студенти відділення міжнародних відносин ОНУ. Особливу активність продемонстрували студенти першого курсу, які довели, що незабаром в Одесі може з’явитися нове покоління експертів у галузі нерозповсюдження. Студенти виявили велику зацікавленість у обговоренні можливостей втілення в життя ідеї без’ядерного світу, і це є однієї із ознак гострої актуальності цієї теми.

Учасники семінару обговорили різні можливі шляхи ліквідації ядерної зброї у світі. При цьому вони погодилися, що теперішня українська криза сприяла появі нових перешкод на шляху реалізації цієї мети.

Крім того, молоді аналітики та студенти обговорили ризики та можливості, які можуть виникнути у зв’язку з подальшим розвитком мирної атомної енергетики. Деякі учасники висловили скептичні погляди щодо майбутнього ядерної енергії, однак більшість студентів та дослідників погодилися з тим, що на протязі найближчих десятиліть АЕС залишаться важливим джерелом енергії.